Таємна підготовка зустрічі Папи Римського і глави РПЦ велася протягом двох років - Reuters

10.02.2016 | 21:04

Таємна підготовка зустрічі Папи Римського Франциска і патріарха московського і всієї Русі Кирила велася протягом двох років. Секретом вона залишалася і після того, як принципова домовленість була досягнута.

REUTERS

Секретні контакти здійснювалися між представниками двох церков у Римі, Москві і Гавані, розповіло джерело у Ватикані і дипломатичних колах, повідомляє РБК з посиланням на Reuters.

Читайте такожПапа Римський і глава РПЦ планують підписати декларацію про єдність двох церков - ЗМІ

При цьому агентство не уточнює на якому рівні проходили зустрічі. В результаті угоду про зустріч в кубинській столиці було досягнуто восени минулого року, проте за наполяганням РПЦ ця новина залишалася секретом ще протягом кількох місяців.

Джерела агентства вважають, що Кремль може використати зустріч в Гавані в своїх інтересах. Співрозмовник Reuters в дипломатичному середовищі заявив, що Путін високо оцінює перспективи контактів РПЦ і Ватикану. За його словами, російський президент прекрасно розуміє важливу роль Папи Римського як міжнародного гравця. «Я думаю, що Путін буде дуже радий отримати можливість представити точку зору Кремля Ватикану», — сказав він.

Більше за сюжетом дня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Приєднуйтесь до нашої групи
Всі новини Дивитися всі »
Новини партнерів